30.04.2021

Policjant w mundurze wypisuje mandat na drodze Premium ZdjęciaPunkty karne mogą mieć wpływ na wysokość OC

Ministerstwo Administracji i Spraw Wewnętrznych pracuje nad nowym projektem, wedle którego wysokość OC ma także zależeć od ilości punktów karnych, jakie posiada właściciel auta -głównie za przekroczenie prędkości

 

Kierowcy-ryzykanci muszą mieć się na baczności - prace nad projektem są już na etapie końcowym. Projekt ma zadanie głównie prewencyjne i jest sposobem na ograniczenie liczby wypadków. Autorzy zakładają, że kierowcy chcąc uniknąć wyższych składek za ubezpieczenie OC, będą jeździć po prostu ostrożniej.

 

Waloryzacja mandatów ma swoje poparcie w wielu środowiskach. Polska Izba Ubezpieczeń, Instytut Transportu Samochodowego, Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a także środowisko egzaminatorów na prawo jazdy - wszyscy eksperci są zgodni co do tego, że projekt to dobre rozwiązanie rosnących statystyk wypadków.

 

W niektórych państwach (np. USA i Wielka Brytania) włączenie wykroczeń do do taryf ubezpieczeniowych to standard.

 

 

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Otwarte Klatki z zaskakującym projektem bilboardów

 

Polska w ostatnich miesiącach żyje głośnymi bilboardami, które pojawiają się w niemal każdej miejscowości w kraju. Równie zauważalne są bilboardy, które są odpowiedzią na te pierwotne. W tej “bilboardowej walce” postanowiła wziąć udział fundacja Otwarte Klatki, która zabrała głos w sprawie bardzo ważnej kwestii - hodowli zwierząt futerkowych. Pomoc zwierzętom hodowanych przeważnie na ubój czy futra to główny obszar działania fundacji.

To, co wyróżnia plakaty to fakt, że powstały z rysunków 14-letniego Bartka. Rysunki tak spodobały się społeczności, że w komentarzach zasugerowano aby wykorzystać je w ten sposób. Fundacja bardzo szybko zrealizowała ten pomysł i bilboardy zawisły w największych polskich miastach: Billboardy, mają przypomnieć politykom z czym wiąże się hodowla zwierząt na futra.

 

 

 Z racji tego, że współpracujemy z wieloma fundacjami oraz organizacjami, przypominamy, że okazji dziś jest ostatni dzień, aby przekazać swój 1% podatku. Oprócz pomagania za naszym pośrednictwem, 1% podatku to także bardzo ważna i pożyteczna inicjatywa, dlatego zachęcamy do wzięcia w niej udziału. 

 
Zobacz wszystkie aktualności