14.05.2021

PZU pomaga w walce z koronawirusem

 

PZU Zdrowie uruchomiło pierwsze punkty szczepień drive-thru. Pierwsze punkty zostały uruchomione w Warszawie na skrzyżowaniu ulic Woronicza i Modzelewskiego oraz w okolicach Metra Wierzbno. Z punktu szczepień obsługiwanego przez PZU Zdrowie może skorzystać każda osoba ze skierowaniem. Aby umówić się na szczepienie należy skorzystać z infolinii 989 lub zarezerwować termin poprzez Internetowe Konto Pacjenta. 
 
Pierwsi pacjenci pojawili się w punkcie już 10 maja. W punkcie obowiązują standardowe medyczne procedury, ale warto pamiętać, aby mieć już wcześniej przy sobie kwestionariusz wstępnego wywiadu medycznego - to znacznie usprawni cały proces i oszczędzi wypełniania go na szybko w aucie. Ze względu na specyficzny charakter punktu (drive-thru) należy zachować szczególną ostrożność w związku z poruszaniem się autem.
 
Szczegółowe instrukcje jak korzystać z punktu można znaleźć na stronie PZU.
 

 

 

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „PREGOWANE ISKRZYDL I PREGOWANE PRE GOWANE ATE SKRZYDLATF SKRZYDI BLOGSPOT COM”

Poznajcie działaczy Fundacji Pręgowane i skrzydlate

 

Pręgowane i Skrzydlate to wrocławska fundacja, która trudni się pomocą cierpiącym, bezpańskim i krzywdzonym zwierzętom. Co więcej, fundacja stara się obejmować pomocą weterynaryjną osoby najuboższe, które często nie mogą pozwolić sobie na wizytę u weterynarza  ze względu na sytuację finansową. Pręgowane i skrzydlate prężnie działa także w zakresie programu kastracji i sterylizacji zwierząt bezdomnych.
 
Fundacja wzięła ostatnio udział w projekcie studenckiej społeczności NZS Zwierzaki, którego efektem jest reportaż o działaniu i działaczach organizacji. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem i ludźmi, którzy robią dla zwierząt tyle dobrego!
 
Dodatkowo dzielimy się informacją, że w sklepach sieci sklepów Zoologicznych Leopardus we Wrocławiu możecie znaleźć kosze, do których możecie wrzucać dary dla podopiecznych fundacji (przyda się zwłaszcza karma oraz żwirek). Sklepu znajdują się w Galerii Magnolia oraz na Wrocławskich Bielanach. 
 
Przypominamy także o stronie Fundacji, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o zwierzakach, które potrzebują domu. Być może Twój przyszły czworonożny przyjaciel właśnie teraz szuka nowego domu!
 
Zobacz wszystkie aktualności