19.02.2021

Domowe Assistance coraz popularniejsze

Home Assistance to niezwykleprzydatny dodatek do ubezpieczenia domu lub mieszkania. Wciąż jest wiele osób, które nie wiedzą o korzyściach jakie płyną z posiadania takiego rozszerzenia, ale statystyki wskazują na to, że usługa Domowego Assistance cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem!

 

Home Assistance to dodatek, dzięki któremu możemy skorzystać z pomocy dowolnego fachowca za pośrednictwem naszego ubezpieczyciela. Usługa nic nas nie kosztuje (chyba że naprawa jest bardziej kosztowna niż przewiduje OWU). Zyskujemy dostęp do specjalistów z wielu dziedzin, z którym współpracuje towarzystwo - w razie awarii (pęknięta rura, złamany zamek) kontaktujemy się z TU, ktore na miejsce wyśle sprawdzonego hydraulika lub ślusarza. W sytuacjach awaryjnych szybka interwencja jest niezwykle ważna. 

Według statystyk Compensy liczba zgłoszeń w 2020 roku była aż o 34% wyższa niż w 2019 roku! Okazuje się też, że najczęściej potrzebowaliśmy pomocy hydraulików, serwisantów AGD i elektryków. Tuż za podium są także ślusarze. 

 

Taki wzrost interwencji może wynikać z faktu, że z powodu pandemii więcej czasu spędzaliśmy w domu. To wiąże się ze wzmożoną eksploatacją domowych sprzętów, przez co częściej pojawiały się usterki. Można także optymistycznie stwierdzić, że świadomośc ubezpieczeniowa w społeczeństwie jest coraz wyższa, dzięki czemu coraz lepiej potrafimy korzystać ze swoich polis. 

 
 
 
 
 
 
Znalezione obrazy dla zapytania: generali

Ciekawe nowości w ofercie Generali

Ubezpieczania Generali wraz z początkiem roku postanwiła porządnie odświeżyć swoją ofertę. Nowości pojawią się między innymi w zakresie ubezpieczeń domów. Od teraz chronione będą także meble ogrodowe, rzeczy w komórkach lokatorskich i garażach podziemnych. Zapominalskim spodoba się fakt, że zostały zwiększone limity odpowiedzialności wynikające z zaniedbania, np. z nieaktualnego przeglądu kominiarskiego, gazowego, czy elektrycznego. Od teraz maksymalna wysokość odszkodowania została zwiększona z 50 000 zł do 100 000 zł. Dodatkową ochronę otrzymają także auta, gdy zostaną skradzione z garażu w wyniku włamania. 

 

Do Assistance samochodu zostanie wprowadzony dodatek w postaci Assistance rowerowego, które będzie działać na takiej samej zasadzie jak samochodowe. Właściciele ubezpieczenia OC będa mogli teraz skorzysać z pomocy lawety nie tylko w razie wypadku, ale także z powodu awarii. 

Przedsiębiorcy z pewnością będą zainteresowani zmianami. W razie gdy pracownik zachoruje na COVID-19, Generali pomoże znaleźć pracownika zastępczego (pomoże przy procesie rekrutacji i pokryje wynagrodzenie pracownika do 10.000 zł w skali roku). 

Dla podróżujących włączono do podstawowego zakresu ochrony “zaostrzenie choroby przewlekłej” bez konieczności dopłaty.  Dzięki temu chorujący podróżny, którego stan zdrowia w czasie podróży uległ pogorszeniu (np. choruje na cukrzycę), otrzyma konieczną pomoc lekarską oraz pokrycie kosztów. 

O wszystkich nowościach można bezpośrednio dowiedzieć się w towarzystwie Generali.

 

 

 

 

Profil organizacji Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻJak EKOSTRAŻ świętuje Dzień Kota?

Mimo że Dzień Kota przypada na dzień 17 lutego, organizacja EKOSTRAŻ rozszerzyła świętowanie o kolejne dwa dni. Organizacja zorganizowała 3 dniowe wydarzenie online (17.02-19.02) pod nazwą Speed CATing - znajdź swoją kocią połówkę! Poznaj koty z EKOSTRAŻY. Wydarzenie ma na celu przedstawienie szerszemu gronu odbiorców podopiecznych fundacji - kociaków czekających na swój nowy dom. Podczas trzydniowego świętowania w serii spotkań online udział wzięli wolontariusze EKOSTRAŻY oraz koty do adopcji, które wystąpiły we własnej “kociej” osobie. Gościem ostatniego spotkania jest polska blogerka, popularyzatorka statystyki - Janina Bąk, która swojego kota zaadpotowała za pośrednictwem fundacji. Wydarzenie niesie nadzieję dla innych nieoszczędzanych przez los kotów, na znalezienie nowego, kochającego domu. Jest szansą dla nas - kto wie, może wśród tych mruczków kryje się nasza kocia połówka?

 

EKOSTRAŻ to organizacja działająca na terenie głównie Dolnego Śląska. Organizacja działa na rzecz ochrony zwierząt i bierze na swoje barki nawet te najcięższe i najbardziej wymagające interwencje. Ich ciężka praca odmieniła losy niejednego zwierzaka. EKOSTRAŻ pomaga zwierzętom skrzywdzonym, bezdomnym, wolnobytującym - zarówno tym dzikim jak i z gospodarstw. EKOSTRAŻ można wspierać za naszym pośrednictwem, wpłacając dobrowolne darowizny oraz przekazując 1% swojego podatku.

 

Zobacz wszystkie aktualności