05.03.2021

Przyjazny inteligentny pies basenji, podając jego łapę z bliska na białym tle Darmowe Zdjęcia

W Generali ubezpieczysz swojego psa!

Produkt Generali może objąć zakresem ok. 250 ras psów, a składka ustalana jest dla każdego psa indywidualnie. Brane są pod uwagę między innymi wiek oraz rasa psa, a w przypadku mieszańców także waga. 

 

W zakresie ubezpieczenia znajdą się koszty leczenia psa. Maksymalna suma ubezpieczenia w tym przypadku może sięgnąć aż 50 000 zł. Generali pokryje koszty, gdy pies zachoruje lub ulegnie wypadkowi. 

 

W razie śmierci czworonoga (np. wskutek nieszczęśliwego wypadku) właściciel może otrzymać odszkodowanie nawet do 10 000 zł (kwota uzależniona jest także od wartości rynkowej psa).

 

Kolejnym dodatkowym rozszerzeniem do polisy jest bardzo przydatne OC dla właściciela psa. Gdy nieszczęśliwie zdarzy się, że pies spowoduje szkody u osób trzecich (ugryzienie, zniszczenie mienia), mamy możliwość wybrania sumy gwarancyjnej w postaci nawet 200 000 zł. 

Ubezpieczenie psa w Generali kupuje się na rok. Składkę można płacić ratami lub od razu całość. Jednak należy podkreślić, że ubezpieczyć można jedynie zaczipowane psy. Dodatkowo właściciel ma też możliwość określenie udziału własnego w kosztach, dzięki czemu składka może być niższa. 

 

To świetna wiadomość, że towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają do swoich ofert coraz bardziej rozbudowane propozycje ubezpieczenia dla zwierząt. W końcu psy i koty to nierzadko prawowici członkowie rodziny, którym też można chcieć zapewnić ochronę. 

 

 

Uniqa bierze Axę za 1 mld euro – Dumni z ubezpieczeń

Już niedługo Axa całkowicie zniknie z rynku

Już od dłuższego czasu słyszy się o połączeniu Axa z Uniqa. Widoczna jest kampania pod hasłem “Pomyśl, ile można zdziałać razem”. Te dwa towarzystwa ubezpieczeniowe zgłosiły zmiany już w zeszłym roku, jednak dopiero teraz ostatnia instytucja (Komisja Nadzoru Finansowego) dała zielone światło na oficjalne wprowadzenie zmian. Nowa strona jest aktywna już od paru dni, gdzie ubezpieczalnie działają pod wspólnym logo. 

 

Strategią integracji jest połączyć wszystko, co w UNIQA i AXA jest najlepsze. Dążymy więc do tego, aby wypromować markę UNIQA na miarę rozpoznawalności AXA, drugiej pod tym względem marki ubezpieczeniowej w Polsce. Razem mamy wszystkie atrybuty – wiarygodność, zaufanie klientów i partnerów, 30-letnią historię obecności w Polsce, pęd do klientocentryczności, nowoczesności i innowacyjności. Teraz chodzi o to, aby o marce UNIQA jak najwięcej osób się dowiedziało – wypowiedział się Jarosław Matusiewicz, wiceprezes ds. kultury organizacyjnej, HR, marki i komunikacji po połączeniu UNIQA i AXA.

 

Połączenie tych dwóch marek oznacza dla Uniqi znacznie lepszą rozpoznawalność i miejsce wśród najbardziej popularnych marek na polskim rynku. Oficjalna zmiana nazw produktów Axy (np. AXA Życie), a także całkowite przejście pod skrzydła Uniqa przewidywane jest na koniec pierwszego półrocza 2021 roku. 

 

 

 

Rusza kampania #GrajmyRazem bo jesteśmy równi

Olimpiady Specjalne Polska to organizacja, której główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dzięki działalności organizacji, podopieczni mają możliwość uczyć się nowych umiejętności, pokonać własne bariery, nabrać odważni i pewności siebie. 

 

Olimpiady Specjalne mają na celu także edukowanie i zmienianie świadomości społeczeństwa w temacie ot. potencjału, umiejętności i potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną. Efektem tych działań jest między innymi kampania #GrajmyRazem, której tegoroczna odsłona właśnie ruszyła. Akcję promuje spot, w którym obok zawodników Olimpiad Specjalnych Polska Wielkopolskie-Poznań wystąpiły także znane twarze polskiej sceny sportowej: Annę Lewandowską, Tomasza Wolnego, Joannę Jędrzejczyk oraz Paulinę Krupińską - Karpiel. 

 

Olimpiady Specjalne są obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady, jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie. Przygotowania uczestników Olimpiady Specjalnej również składają się z wielogodzinnych wymagających treningów i udziału w zmaganiach na arenie międzynarodowej. A już na początku 2022 roku w Kazaniu odbędą się Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które będą niezwykłą okazją dla podopiecznych organizacji do spełnienia swoich marzeń.

 

Więcej o inicjatywie można dowiedzieć się na stronie Olimpiad Specjalnych Polska. Zachęcamy także do obejrzenia spotu promującego akcję, a także przypominamy, że organizację można wspierać za naszym pośrednictwem. 

 
Zobacz wszystkie aktualności