19.03.2021

Tajemnicza koncepcja gry detektywistycznej. otwarty notatnik w skórzanej okładce, kartce białego papieru, filcowym brązowym kapeluszu i dużych stalowych okularach vintage lupy na czarnym stole z postarzanego drewna. widok z góry. Darmowe Zdjęcia

Co detektywi mają wspólnego z ubezpieczeniami?

 

W samym 2019 roku odnotowano ponad 12 tys. prób wyłudzeń odszkodowań na sumę około 272 mln zł. Liczby te są ogromne, więc nic dziwnego, że ubezpieczalnie poszukują sposobów na weryfikację wiarygodności zgłaszanych zdarzeń. Obecnie szacuje się, że nawet co 10. sprawa może trafiać w ręce detektywów. Oczywiście nie zajmują się oni jedynie wielkimi przestępstwami, ale przede wszystkim wyszukują błędy, które mogą stanowić przesłankę do odmowy wypłaty odszkodowania.

 

– Korzystanie z usług detektywa jest praktyką powszechną i niestety niezbędną w sytuacji, gdy proceder wyłudzeń na rynku rośnie. Chcąc ustrzec się przed wypłacaniem liczonych rocznie w milionach złotych kwot nienależnych odszkodowań, ubezpieczyciele w wielu przypadkach po prostu nie mają innego wyjścia – komentuje Aneta Rządkowska, dyrektor Departamentu ds. Świadczeń i Odszkodowań w Pocztowym Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych.

 

Liczba wykrywanych wyłudzeń rośnie z roku na rok. Towarzystwa ubezpieczeniowe są dobrze przygotowane na konieczność weryfikacji zgłoszenia i korzystają z pomocy także takich służb jak policja czy prokuratura. Jednak wciąż w porównaniu do ilości zdarzeń na drodze, próby ułamek to niewielki ułamek wszystkich zgłoszeń.

 
 
 
 

Ruszyła sprzedaż ubezpieczeń upraw

Duże zielone pole ryżowe z zielonymi roślinami ryżu w rzędach Darmowe Zdjęcia

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku odnotowała 10 974 wypadki rolnicze, z czego 7822 spowodowały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. To wciąż są bardzo wysokie liczby, mimo że z roku na rok maleją. Wobec takich zdarzeń rynek ubezpieczeń oferuje szeroką ofertę ubezpieczeń rolniczych. Rolnicy mogą posiadać nie tylko NNW, ale mogą ubezpieczyć także swoje uprawy. Właśnie zaczęły startować tegoroczne propozycje. Gdzie już można zabezpieczyć swoje uprawy?

 

Od 15 marca ruszają wznowienia w Concordii. Sprzedaż ubezpieczeń upraw z dopłatami budżetu państwa do 65% składki dla nowych klientów rozpocznie się na początku kwietnia. Rolnicy będą mogli ubezpieczyć swoje uprawy (zboża, rzepak, kukurydzę, buraki cukrowe, ziemniaki, rośliny strączkowe, wybrane gatunki warzyw oraz owoców) od takich zdarzeń jak: grad, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny i huragan. 


Innym towarzystwem, które już zainaugurowało sezon na ubezpieczenia upraw jest VH Polska, gdzie podobnie jak w innych latach oferowane będą z dopłatą budżetu państwa w wysokości do 65%. VH Polska oferuje ubezpieczenia od gradu, przymrozków wiosennych, huraganu, deszczu nawalnego oraz ognia.

 


Może być komiksem przedstawiającym tekst „Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej Rozkręcamy Ołbin Naprawiamy rowery w Parku Tołpy 20.03.2021110:00-15:00 20.03.2021 Zapisy tel.: 530 239 756 Projekt wspólfinansowany przez Gminę Wrocław Wrocław miasto spotkań www.wrocław.pl”

Stowarzyszenie Żółty Parasol Rozkręca Ołbin!

 

Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą wydarzenia? Wrocławskie stowarzyszenie organizuje w jutrzejszą sobotę w godzinach od 10:00 do 15:00 w Parku Tołpy wielki przegląd rowerowy. Każdy chętny i potrzebujący będzie mógł zapisać się na konkretną godzinę i zrobić przegląd swojego roweru, aby na wiosnę był gotowy do działania. Zapisów można dokonywać telefonicznie: pod numerem tel. 530 239 756 do jutra do godziny 16:00. Zachęcamy do odwiedzenia strony Żółtego Parasola w celu poznania dalszych informacji.

 

Żółty Parasol to osiedlowe stowarzyszenie, które działa na terenie wrocławskiego Ołbina. Żółty Parasol obecnie prowadzi Klub Seniora, Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży, Bibliotekę Sąsiedzką, Centrum Informacji Kulturalnej, Akademię Małych Obywateli Świata, Akcję Aktywny Ołbin, a często miejscem różnych imprez czy spotkań jest park Stanisława Tołpy.

 

Zobacz wszystkie aktualności