Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro

Organizacja
Dołączyła: 14.06.2016 | ID: 604
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja
Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro została powołana przez Zgromadzenie Zakonne Księży Orionistów dnia 18.04.2007 r. Od 10 lat realizujemy pomoc na rzecz potrzebujących w różnych obszarach. Prowadzimy projekty oriońskie, misyjne, humanitarne, indywidualne i ekologiczne. Pomocą obejmujemy dzieci i młodzież oraz dorosłych. Naszymi Podopiecznymi są osoby chore, osoby niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, wykluczone społecznie i zagrożone wykluczeniem.

Docieramy do potrzebujących w Polsce, na Białorusi, na Ukrainie oraz w krajach afrykańskich: Kenii, Tanzanii, Mozambiku i Madagaskarze. Troszczymy się o afrykańskie dzieci żyjące w skrajnym ubóstwie i pozbawione dostępu do edukacji. Poprzez projekt adopcji na odległość nasza pomoc dociera do ponad 1300 dzieci z Kenii i Madagaskaru. Dzięki ofiarności Darczyńców możemy pokrywać koszty: leczenia, rehabilitacji i specjalistycznych zabiegów naszych Podopiecznych objętych projektami indywidualnymi w Polsce. Są wśród nich zarówno maleńkie dzieci, jaki i dorośli. Każda nawet najmniejsza wpłata, czy też przekazany 1% podatku to ogromna szansa dla każdej i każdego z nich.

 

Promujemy i organizujemy wolontariat krajowy i misyjny. W 2012 roku powołaliśmy Centrum Wolontariatu Don Orione w Zduńskiej Woli, które przez cztery lata skupiało blisko 30 wolontariuszy. Obecnie zduńskowolscy wolontariusze bezpośrednio angażują się w poszczególne dzieła przy Parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli. W lutym 2016 r. zapoczątkowało działalność Centrum Wolontariatu Don Orione w Łaźniewie.

 

Przez te 10 lat działalności Fundacji udało nam się pomóc wielu osobom. To wszystko stało się możliwe wyłącznie dzięki Bożemu błogosławieństwu i przychylności Zgromadzenia Księży Orionistów, a także dzięki naszym Darczyńcom i wszystkim Tym, którzy poznawszy charyzmat św. Alojzego Orione zapragnęli wraz z nami czynić dobro.


 

Nazwa
Fundacja Czyńmy Dobro
Miasto
Warszawa
Kod pocztowy
02-005
Ulica
Williama Lindleya 12
Telefon
22/6225678

NIP
7010073783
REGON
141028130
KRS
0000282796

Strona www
http://www.czynmydobro.pl
Strona fanpage
https://www.facebook.com/czynmy.dobro
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU