Stowarzyszenie Rodzinne"Dar serca im.J.Pawła II"w Chorzowie

Organizacja
Dołączyła: 27.07.2017 | ID: 1038

Konto potwierdzone
Organizacja

Jesteśmy niewielkim Stowarzyszeniem,nie posiadamy statusu Organizacji Pożytku Publicznego, więc jedynym źródłem naszego utrzymania są darowizny od darczyńców, ludzi dobrej woli,instytucji itd.Nasza działalność ma zasięg regionalny obejmuje miasto Chorzów-Batory. Działamy charytatywnie od października 2016r.  na rzecz osób i rodzin najbardziej potrzebujących, którzy z różnych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej,osób starszych,niepełnosprawnych,osób z chorobami nowotworowymi,dziećmi.  Staramy się wyrównywać szanse tych ludzi. Przypominamy, że wszyscy mamy podobne marzenia, ambicje i talenty,każdy człowiek powinien mieć prawo, aby je realizować. Organizujemy obecnie projekt „Ufunduj dzień wakacji starszej osobie lub niepełnosprawnej”,Akcja pomocy dla 13-letniej Julki ,a w okresie świątecznym organizujemy „Świąteczną paczkę od serca” dla potrzebujących osób starszych,niepełnosprawnych,chorych oraz rodzin z dziećmi w potrzebie. Do tego wszystkiego jest nam bardzo potrzeba pomoc finansowa instytucji i ludzi dobrej woli ,bez tej pomocy, nie zrealizujemy żadnego projektu i nie będziemy w stanie nikomu pomóc, jeśli nie będą nas wspierać darczyńcy .Nasze Stowarzyszenie trafia do zwykłych ludzi, którzy potrzebują wsparcia – nie tylko finansowego, ale psychicznego i organizacyjnego! Staramy się ,im wytłumaczyć,że prośba o pieniądze na ratowanie życia,leczenie,rehabilitację ,lekarstwa czy jedzenie to ,nie żebranie, że mogą liczyć na dobroczynność i serca innych ludzi… Takim ludziom podajemy pomocną dłoń i nasze serce. Czasem wystarczy prosty gest, zwykła rozmowa, uśmiech, by dać komuś nadzieję, siłę, odwagę i odmienić jego życie. Właśnie z takich gestów powstało Stowarzyszenie. Poczucie zaopiekowania, zorganizowania, wspólnoty, którą zaczynają wokół siebie tworzyć – to uskrzydlające uczucie, które uskrzydla także nas. Nasze działania to takie małe promienie słońca, które rozświetlają ciemne i wyboiste drogi tych ludzi. Chcielibyśmy ,aby było nas coraz więcej Darczyńców, Wolontariuszy i coraz mocniej wierzymy, że życie każdego człowieka może być piękniejsze. Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą pomoc. Bądź z nami! Razem możemy zrobić wiele niezwykłych rzeczy możemy ulepszyć ten świat!

"Ufunduj dzień wakacji starszej lub niepełnosprawnej osobie" Akcja trwa: cały czas

Co roku od kwietnia do września nasze Stowarzyszenie będzie organizować jednodniowe wycieczki za miasto.W tym roku troszkę późno,ale bardzo chcemy naszym seniorom i osobom niepełnosprawnym zorganizować 5 jednodniowych wyjazdów.Już 08 sierpnia mamy zaplanowany wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach,22 sierpnia planujemy wyjechać na Krakowski Kazimierz,wrzesień to wyjazd do Tyńca,Góra św. Anny oraz na zakończenie Leśniów.W przyszłym roku planujemy wyjazdy pt." Śladami św.Jana Pawła II".Dzięki tym wyjazdom osoby starsze i niepełnosprawne,będą mogły wyjść z domu i aktywnie spędzić czas.Odpocząć z dala od miejskiego hałasu,w otoczeniu przyrody,pobyć wśród życzliwych,im ludzi.Wiek i niepełnosprawność bardzo ogranicza ich samodzielność,a do tego osoby już po 60 roku życia, które kiedyś, były bardzo aktywne i towarzyskie,teraz cierpią z powodu izolacji.Najtrudniej jest, gdy starsza osoba zostaje sama.Dla tych osób takie jednodniowe wyjazdy wakacyjne są bezcenne.Każdy nasza wycieczka to minimum 20 osób,autokarem przewieziemy naszych seniorów w ciekawe miejsca.Tam czekana nich spokój,cisza,dużo zieleni,czyste powietrze oraz życzliwi ludzie.Koszt takiej jednej wycieczki to ok.50 zł na osobę,uwzględnia transport,napoje,posiłek oraz drobne atrakcje na miejscu.Do tego wszystkiego potrzebujemy pomocy darczyńców,ludzi o dobrych sercach, to dzięki Tobie możemy zapewnić naszym seniorom oderwanie się z samotności.Sprawmy,żeby życie seniorów stało się znowu lepsze,aby poczuli,że są dla nas ważni,aby nie czuli się odrzuceni.Im więcej zbierzemy tym więcej wycieczek możemy seniorom zorganizować.Moc jest w Nas !!!

NIE BĄDŹ OBOJĘTNYM - WIERZĘ W TWOJE DOBRE SERCE..POMÓŻMY WYDOSTAĆ JULKĘ Z CISZY !!! Akcja trwa: cały czas

NIE BĄDŹ OBOJĘTNYM - WIERZĘ W TWOJE DOBRE SERCE..POMÓŻMY WYDOSTAĆ JULKĘ Z CISZY !!! Potrzeba jeszcze 47 tys. zł na terapię komórkami macierzystymi dla Julki !!! Każdy z nas musi w życiu stoczyć wiele walk. Jednak serce pęka, kiedy przed wyzwaniami niewyobrażalnymi dla większości dorosłych stają dzieci. Państwo Stachowiak mają troje dzieci, ich najstarsza córka Julia urodziła się 26 lutego 2004 roku, ważyła 650 gramów - to mniej więcej tyle, ile trzy duże jabłka. Julka cierpi mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę, retinopatie, zwyrodnienie rogówki, zespół Dandy-Walkerana, stan jej zdrowia z roku na rok się pogarsza. Lekarze zalecają terapię komórkami macierzystymi.Terapia nie jest refundowana. Jej koszt to 82 tysiące złotych. Rodzina zebrała już 35 tysięcy złotych - brakuje im jeszcze 47 tysięcy. Terapia komórkami macierzystymi daje niesamowite efekty w przypadku chorych na padaczkę i dziecięce porażenie mózgowe, na które cierpi Julka, może wyeliminować ruchy mimowolne i ataki padaczkowe. Jeśli by się udało, to przy intensywnej i regularnej rehabilitacji może kiedyś sama siedzieć, jeść, nauczyć się porozumiewać za pomocą komunikacji alternatywnej... Ale już samo wyeliminowanie ruchów mimowolnych będzie ogromnym sukcesem. Przespane noce, ułatwione zabiegi pielęgnacyjne, zero obaw, że Julka zrobi krzywdę sobie i innym. Julka poznaje członków rodziny, daje znać, gdy chce pić i jeść, uśmiecha się. Mimo to tkwi w ciszy. Po prawie 13 latach jest szansa, by ją z tej ciszy wydobyć. Julka ma szeroki uśmiech, figlarne iskierki w oczach i kochających rodziców, którzy walczą o nią od urodzenia, więc nie pozwólmy, żeby w tym boju o zdrowie córki rodzina pozostała sama. Dajmy Julce i jej rodzinie wsparcie! Wierzymy w to, że cykle podań komórek macierzystych pomogą Julce. Ta terapia jest dla nich ogromną szansą. Prosimy Was, pomóżcie zebrać nam tę kwotę dla Julki. Każda poprawa jej funkcjonowania będzie cudem i podarunkiem od Was, bo wierzę w to, że pomożecie Julce. NIE BĄDŹ OBOJĘTNYM - WIERZĘ W TWOJE DOBRE SERCE. WSPÓLNIE MOŻEMY WIELE.... RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO...!!! To Ty możesz sprawić, żeby los Julki, a tym samym jej rodziny się odmieni.

Świąteczna paczka od serca Akcja trwa: od 01.08.2017 do 17.12.2017

Nazwa
Stowarzyszenie Rodzinne"Dar serca im.J.Pawła II"w Chorzowie
Miasto
Chorzów
Kod pocztowy
41-500
Ulica
Powstańców 70 Lok.3
Telefon
697054396

NIP
6272748129
REGON
365748299

Strona fanpage
https://www.facebook.com/beataadmczyk/
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU