Fundacja Forum Działań Pozytywnych

Organizacja
Dołączyła: 26.05.2016 | ID: 455
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Ostatnio pisaliśmy,że marzy nam się szkoła. Marzenia się spełniają- mamy szkołę no może na razie szkółkę ,ale jest muzyczna i podstawowa. Są w niej absolutnie cudne dzieciaki i wspaniali pedagodzy. Dużo udało nam się osiągnąć dzięki ludziom którzy pomaganie mają wpisane w swoje działania. Dziękujemy

Marzenie na kolejny rok :marzymy o własnym budynku na szkołę:) Dobrze wyposażonym, w pięknym miejscu, przyjaznym. Dużo? być może, ąle marzenia są od spełniania


             W S P I E R A J Ą C   N A S Z E   I N I C J A T Y W Y -  D Z I A Ł A J   P O Z Y T Y W N I E  z  n a m i !


F u n d a c j a  F o r u m  D z i a ł a ń  P o z y t y w n y c h - prowadzimy działalność z dziedziny edukacji kulturalnej. Organizujemy koncerty, warsztaty, spotkania z artystami zarówno dla dzieci w szkołach jak i dla dorosłych. Szczególnie bliskie są nam działania na rzecz społeczności wiejskich oraz z małych miast. Dostrzegamy, że istnieje tam potrzeba inicjowania działań pozwalających na ,,oswajanie" ze sztuką. Bywają środowiska gdzie oferta kulturalna na poziomie fast-artu jest jedyna ofertą. I to ona kształtuje gusta kulturalne. Mniej czy bardziej świadomi mieszkańcy z różnych przyczyn nie podejmują  prób wyjścia poza taki poziom.

Dzięki zaangażowaniu i sympatii artystów udaje nam się realizować projekty dające szanse i możliwości uczestniczenia w Kulturze każdemu kto tego chce, ale także tym, którzy nie odkryli jeszcze w sobie tej pasji.


Obecnie realizowane projekty to:

,,Salon Kulturalny" to regularnie organizowane koncerty mające charakter speaking koncertów łączących rozrywkę z nauką.

''Nauka to Sztuka" cykl spotkań dla dzieci przybliżających im różne dziedziny sztuki, pozwalających przekraczać granicę widz-scena.

,,Collegium Artes" to idea stwarzająca przestrzeń do rozwoju artystycznego w różnych kierunkach. Interdyscyplinarne projekty pozwalają rozwijać zainteresowania i talenty, ale także spróbować odkrywać dla siebie nowe obszary.

,,Pociąg do Kultury" inspiracją do tego projektu była  rozmowa z pewną blisko 80 letnią Panią która jak się okazało nigdy nie była w teatrze. Nie dlatego,że nie chciała. Po prostu tak się potoczyło jej życie. Ten projekt to wyjazdy do teatru, kina, na wystawy itp.


Teraz marzy nam się szkoła,  która będzie rozwijała zdolności muzyczne dzieci i młodzieży. Oprócz muzyki w tej szkole będą gościły inne dziedziny sztuki, a interdyscyplinarne projekty pozwolą na wszechstronny rozwój naszych uczniów. Są rodzice których stać na taką edukację, ale zależy nam na umożliwieniu rozwoju artystycznego także tym uzdolnionym młodym ludziom dla których jest to problem. Chcemy stworzyć system stypendialny umożliwiający im kształcenie w tej szkole. 


              W S P I E R A J Ą C   N A S Z E   I N I C J A T Y W Y - D Z I A Ł A J   P O Z Y T Y W N I E  z  n a m i !

Nazwa
Działaj Pozytywnie
Miasto
Poznań
Kod pocztowy
60-631
Ulica
Dojazd 30 B11 nr lok.13
Telefon
784200185

NIP
7811875575
KRS
0000403870

Strona www
http://www.dzialajpozytywnie.pl
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU