Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

Organizacja
Dołączyła: 14.04.2016 | ID: 241
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio na co dzień  towarzyszy osobom bezdomnym oraz pomaga im wychodzić z bezdomności. Prowadzimy w Krakowie 2 duże ośrodki Pomocy, z których korzysta rocznie stale ok. 2,5 tys. potrzebujących. Prowdzimy 5 mieszkań wspieranych, posiadamy  także sortownię odzieży i gospodarstwo rolne. Co roku ok. 50 osób korzystających z naszej pomocy wychodzi z bezdomności.

Wspieramy także osoby zagrożone bezdomnością i ubóstwem, rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz edukację i wychowanie dzieci i młodzieży.

"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25,40).

Jak pracujemy
Pomoc doraźną świadczymy poprzez wydawanie posiłków, ubrań, prowadzimy jedyną otwartą w Krakowie łaźnię i pralnię dla osób "z ulicy". Udzielamy wsparcia psychologicznego, duchowego, darmowej opieki lekarskiej i porad prawnych, pomagamy znaleźć pracę. Łącznie obejmujemy pomocą ok. 2,5 tys. osób.
Pomoc systemowa opiera się na indywidualnych planach wychodzenia z bezdomności. Każdy, kto chce z takiego planu skorzystać otrzymuje wsparcie pracownika socjalnego, psychologa lub psychoterapeuty, doradcy zawodowego i innych specjalistów. Plan uzupełniają mieszkania wspierane i innowacyjny program współpracy z pracodawcami. Co roku kilkudziesięciu naszych podopiecznych udaje się wyjść z bezdomności.
Prócz tego prowadzimy grupy wsparcia i szereg innych działań.


Nazwa
Dzieło Pomocy
Miasto
Kraków
Kod pocztowy
31-114
Ulica
Loretańska 11
Telefon
124335120

NIP
6762281650
REGON
040018820
KRS
0000217272

Strona www
http://www.dzielopomocy.pl
Strona fanpage
https://www.facebook.com/dzielopomocy/
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU