Towarzystwo Muzyki Chóralnej EPIFANIA

Organizacja
Dołączyła: 10.05.2016 | ID: 350
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Chór EPIFANIA powstał w 1991 r., a jego założycielem i pierwszym dyrygentem był Wiesław Jeleń. Obecnie chórem dyryguje Zuzanna Falkowska.

Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy lubią śpiewać i się bawić - głównie studentów i absolwentów warszawskich szkół i uczelni - ale nie tylko. Niektórych z nas wiatr przywiał z daleka ;)
Na co dzień spotykamy się na Saskiej Kępie w Warszawie, bo tam mieści się siedziba chóru, a dokładnie przy ulicy Ateńskiej 12. Działamy przy parafii Miłosierdzia Bożego Warszawie – przedtem śpiewaliśmy w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, również na warszawskiej Saskiej Kępie.

Próby chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. 19:00 - 21:00 w sali nad zakrystią w parafii Miłosierdzia Bożego, ul. Ateńska 12, Warszawa.

Epifania była jednym z chórów, które w 1994 r. utworzyły Federację CAECILIANUM – ogólnopolską organizację skupiającą chóry kościelne. Wraz z innymi zespołami zrzeszonymi w warszawskim oddziale Caecilianum uczestniczymy w życiu Archidiecezji Warszawskiej, zapewniając oprawę liturgiczną ważnych wydarzeń, takich jak pielgrzymki Jana Pawła II i Benedykta XVI do Polski – śpiewaliśmy podczas Mszy świętych na placu Piłsudskiego w 1999 r. i w 2006 r.

Można nas usłyszeć także poza stolicą – odwiedzamy różne miejsca w kraju i za granicą, biorąc udział w konkursach i przeglądach chóralnych. Najważniejsze z naszych osiągnięć to:

2007 r. - I miejsce oraz wyróżnienie na Konkursie Chóralnym im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach,
2008 r. - dwa srebrne dyplomy na III Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Musica Sacra” w Bratysławie (Słowacja),
2008 r. - złoty dyplom i GRAND PRIX na III Ogólnopolskim Konkursie "Ars Liturgica" w Gnieźnie,
2009 r. - dwa srebrne dyplomy na V Międzynarodowym Festiwalu Chórów „Gaude Cantem” w Bielsku Białej,
2013 r. - I miejsce na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej Metropolii Górnośląskiej w Żorach.

Wydajemy również płyty. Najważniejszą z nich jest oratorium Stabat Mater A. Dvořáka, nagrane w 2006 roku dla uczczenia pierwszej rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II – wykonaliśmy je wraz z Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, orkiestrą Sinfonia Nova i solistami, pod dyrekcją Łukasza Wojakowskiego.

Współpracowaliśmy także z:
- kameralną orkiestrą Concentus Pro Arte, którą dyrygował prof. Włodzimierz Porczyński,
- zespołem muzyki dawnej Il Tempo kierowanym przez Agatę Sapiechę,
- solistami Teatru Wielkiego i Opery Kameralnej,
- orkiestrą Sinfonia Viva kierowaną przez Tomasza Radziwonowicza
i innymi.

W 2009 r. zostaliśmy odznaczeni przez Federację Caecilianum medalem Gloriam Dei Cantare za całokształt dokonań artystycznych.


Nazwa
Epifania
Miasto
Warszawa
Kod pocztowy
03-978
Ulica
Ateńska 12

NIP
113-22-80-379
REGON
017187258
KRS
0000192639

Strona www
http://chorepifania.pl
Strona fanpage
https://www.facebook.com/ChorEpifania
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU