Stowarzyszenie artystyczno-naukowe Evviva l’arte

Organizacja
Dołączyła: 30.11.2017 | ID: 1123
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

EVVIVA L'ARTE - NIECH ŻYJE SZTUKA

W dzisiejszym świecie promocja sztuki wśród młodzieży prawie nie istnieje, a młodzi artyści są niedoceniani pomimo swojego zaangażowania. Zapomina się o potrzebie rozwoju twórczości, o tym jak ważną umiejętnością jest kreatywność, zaś w szkole stawia się nacisk na opanowanie materiału, a nie jego rozumienie Od kończącego szkołę wymaga się jednocześnie, żeby myślał nieszablonowo i potrafił pracować w grupie, pomimo tego, że nikt go nigdy tego nie nauczył. Wierzymy, że obydwie te kwestie są ze sobą ściśle powiązane.

Stowarzyszenie Evviva l'arte zostało założone przez grupę młodych artystów, którzy czując się niedoceniani i ignorowani, postanowili coś z tym zrobić. Jako zdobywcy pierwszego miejsca na finale europejskim Odysei Umysłu, największego na świecie konkursu kreatywności, postanowili przypomnieć, że myślenia dywergencyjnego można się nauczyć. Stowarzyszenie postawiło sobie za cel stawić czoła wyzwaniom dzisiejszego świata poprzez pracę u podstaw - promowanie kreatywnego nauczania, metod pedagogiki twórczości, nauki wychodzenia poza szablonPonadto, chcielibyśmy swoimi działaniami wesprzeć młodzież uzdolnioną twórczo. Sztuka zawsze była traktowana przez władze po macoszemu; jedyne na co mogli liczyć młodzi artyści, to publiczna pochwała, kiedy trzeba się było pochwalić ich sukcesami.

Naszą misją jest promowanie twórczości, kreatywności i sztuki w każdej dziedzinie życia, ze szczególnym uwzględnieniem szkół. Chcemy sprawić, by sztuka stała się w społeczeństwie doceniana, a uzdolniona artystycznie młodzież mogła liczyć na docenienie swojej pracy. Dlatego właśnie kierujemy do Państwa prośbę o pomoc w realizacji naszej misji i wsparcie Stowarzyszenia Evviva l'arte.

Nazwa
Stowarzyszenie Evviva l'arte
Miasto
Oleśnica
Kod pocztowy
56-400
Ulica
Kilińskiego 13/10

NIP
9112024401
REGON
368736842
KRS
0000702935

Strona www
https://s-el.pl/
Strona fanpage
https://www.facebook.com/stw.evvivalarte/
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU