Dolnośląska Federacja Sportu

Organizacja
Dołączyła: 14.07.2015 | ID: 47
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Dolnośląska Federacja Sportu zrzesza 39 różnych związków sportowych działających na terenie Dolnego Śląska, od ponad 40 lat jest największą pozarządową organizacją sportową w regionie.

Federacja realizuje swoje cele poprzez działania rozwijające zainteresowanie sportem wśród dzieci i młodzieży, powoływanie i szkolenie kadr wojewódzkich w kategoriach młodzieżowych, prowadzenie ewidencji, szkolenia i doszkalania kadry trenersko-instruktorskiej, zakup sprzętu i wyposażenia baz sportowych, promowanie kultury fizycznej i sportu.

DFS zajmuje się również koordynacją imprez sportowych na poziomie regionalnym, krajowym jak i międzynarodowym, takich jak Olimpiady Młodzieży czy Igrzyska Polonijne. Nasze działania podejmowane są we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki orazUrzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Mając poparcie władz samorządowych realizuje projekty Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów na terenie Dolnego Śląska, wdraża także innowacyjne projekty sportowe i pozyskuje fundusze unijne dla sportu.

Dolnośląska Federacja Sportu posiada pełną akredytację Europejskiego Systemu Wolontariatu (EVS) w ramach programu Młodzież w Działaniu, jest również laureatem „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu" najwyższego, regionalnegowyróżnienia, przyznawanego przez Kapitułę Wyróżnienia.

Nazwa
DFS
Miasto
Wrocław
Kod pocztowy
50-529
Ulica
Borowska 1-3

NIP
899-21-28-344
REGON
000769597
KRS
0000121471

Strona www
http://www.sport.wroclaw.pl
Strona fanpage
https://www.facebook.com/pages/Dolno%C5%9Bl%C4%85ska-Federacja-Sportu/342481125769881
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU