Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku

Organizacja
Dołączyła: 29.11.2017 | ID: 1120
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Zajmujemy się głównie wspieraniem młodzieży w obszarach wolontariatu, budowania społeczeństwa obywatelskiego i edukacji pozaformalnej.

Naszą misją jest poszerzanie horyzontów młodzieży i uzupełnianie ich edukacji w obszarach, które są zaniedbywane przez tradycyjny system kształcenia.

Te ogólne cele, są realizowane przez różnorodne aktywności, których szeroki wachlarz wynika z oddania inicjatywy w ręce młodzieży. Z tego powodu w ostatnich latach podejmowaliśmy działania w obszarach: demokracji lokalnej, przedsiębiorczości społecznej, wolontariatu, przeciwdziałania bezrobociu wśród młodych ludzi i odkrywania tożsamości regionalnej. Od początku istnienia, czyli od 2010 roku, Fundacja zorganizowała dla setek młodych ludzi: wymiany młodzieży, szkolenia, spotkania z wolontariatem i różne akcje wspierające lokalne inicjatywy. Równocześnie wysłaliśmy kilkudziesięciu wolontariuszy na projekty i szkolenia zagraniczne. Obszar na którym działamy jest szczególnie trudny ze względu na wysoki problem wykluczenia społecznego i marginalizacji.

Przez lata aktywnej działalności zbudowaliśmy sieć stałego partnerstwa z kilkunastoma organizacjami z ponad dziesięciu krajów Europejskich. Jako dodatkowa działalność FEIS wspierał charytatywnie młodzież na Ukrainie, za pośrednictwem partnerów z Rivne, na Wołyniu. Obecnie jesteśmy na etapie budowania projektu dotyczącego wsparcia przedstawicielstwa młodzieży w demokracji lokalnej w partnerstwie z organizacją z Czech.

Nazwa
FEIS
Miasto
Bytom
Kod pocztowy
41-902
Ulica
Kościelna 10B/8
Telefon
501361677

NIP
6252411875
REGON
241501184
KRS
0000348023

Strona www
http://feis.org.pl/
Strona fanpage
https://www.facebook.com/feis.foundation/
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU