Fundacja Edukacja dla Demokracji

Organizacja
Dołączyła: 22.02.2016 | ID: 151
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Fundacja Edukacja dla Demokracji to kilkuosobowy zespół, który wspiera innych w działaniach na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego. Działamy w Polsce oraz za granicą w partnerstwie z lokalnymi organizacjami. W swoich działaniach kierujemy się ważnymi dla nas zasadami, do których należą: realne partnerstwo, trwałość rezultatów, dywersyfikacja środków, wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjnych.

Co robimy?

  • Wzmacniamy tych, którzy chcą zmieniać swoje otoczenie – uczymy nauczycieli prowadzić zajęcia, w których uczniowie są twórczy, samodzielni i myślą krytycznie, a lokalnych aktywistów jak mobilizować mieszkańców, żeby razem zbudowali chodnik, czy przekonali radnych do zamontowania latarni.
  • Wspieramy finansowo ludzi i organizacje, żeby zmieniali swoje sąsiedztwo, szkołę, czy wieś tworząc samorządy uczniowskie, zakładając pracownie krawieckie czy ucząc się rzetelnego dziennikarstwa.
  • Spotykamy ze sobą ludzi, żeby mogli porozmawiać i uczyć się od siebie wzajemnie. Dzięki nam wielu uczniów z polskich szkół odwiedziło rówieśników z Ukrainy, a 170 Tadżyczek uczyło się od siebie, jak założyć Klub Kobiet.

Wspieraj nas 1% www.1procent.fed.org.pl lub robiąc zakupy na www.ideafairplay.pl

Dowiedz się więcej o nas www.fed.org.pl

Nazwa
Fundacja Edukacja dla Demokracji
Miasto
Warszawa
Kod pocztowy
00-150
Ulica
Nowolipie 9/11

NIP
525-10-17-259
REGON
012042785
KRS
0000037647

Strona www
http://www.fed.org.pl
Strona fanpage
https://www.facebook.com/FundacjaEdukacjadlaDemokracji
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU