Fundacja AVALON Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

Organizacja
Dołączyła: 01.09.2017 | ID: 1000
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją z siedzibą w Warszawie. Działa na rzecz osób z niepełnosprawnością i chorych, będąc organizacją pozarządową non-profit i posiadając status Organizacji Pożytku Publicznego. Fundatorami i założycielami tejże organizacji są Bożena Luty i Sebastian Luty. Prezesem Fundacji jest Wojciech Kazała.

 

Fundacja powstała w 2006 roku. Początkowo działała pod nazwą „Przyjaciele Sebastianowi” i powstała w celu wsparcia w powrocie do zdrowia Sebastiana Luty, obecnego Pełnomocnika Zarządu i współzałożyciela Fundacji. W 2009 roku nazwa została zmieniona na obecną, a Fundacja uzyskała status OPP. Zmienił się także profil działania organizacji – celem Fundacji stała się szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, w szczególności: spełnianie marzeń, poprawa jakości życia oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych między osobami niepełnosprawnymi i przewlekle chorymi a resztą społeczeństwa.

 

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski - od 412 podopiecznych w 2009 roku do ponad 6000 w chwili obecnej. Organizacja jest prowadzona przez osobę niepełnosprawną, dlatego doskonale zna potrzeby swoich Podopiecznych. 

 

Nasza Misja

Wierzymy, że osoba z niepełnosprawnością może być samodzielna i aktywna w każdej sferze swojego życia. Zależy nam na zmianie postrzegania niepełnosprawności przez społeczeństwo i same osoby z niepełnosprawnością. Wspieramy poprzez rehabilitację, umożliwiamy dofinansowanie wydatków związanych z realizacją indywidualnych celów i pasji. Dajemy możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie. Ciągle się rozwijamy i wprowadzamy nieszablonowe rozwiązania. Z nami bariery nie istnieją!

Nazwa
Fundacja AVALON
Miasto
Warszawa
Kod pocztowy
02-672
Ulica
Domaniewska 50A
Telefon
666324328

NIP
952 20 21 000
REGON
140815890
KRS
0000270809

Strona www
http://www.fundacjaavalon.pl/
Strona fanpage
https://www.facebook.com/fundacjaavalon/
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU