Stowarzyszenie Hospicjum dla dzieci Dolnego Śląska

Organizacja
Dołączyła: 26.07.2016 | ID: 818

Konto potwierdzone
Organizacja

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska powstało dzięki inicjatywie ludzi, dla których zapewnienie nieuleczalnie chorym dzieciom profesjonalnej i troskliwej opieki jest najważniejsze. Oficjalnie prowadzimy działalność leczniczą od 1 kwietnia, ale każdy z nas od wielu lat jest związany z różnymi placówkami medycznymi i organizacjami non profit o profilu paliatywnym. Jako organizacja non profit możemy w pełni realizować swoje cele tylko dzięki pomocy i hojności osób, instytucji oraz firm z naszego otoczenia. 


Hospicjum domowe – co to znaczy?

Nasz doświadczony personel doskonale rozumie potrzeby rodzin dotkniętych nieuleczalną chorobą jednego z jej członków i wie, że najlepszym miejscem dla małych pacjentów jest ich dom. Dlatego jesteśmy hospicjum domowym. Nasi lekarze, pielęgniarki, psychologowie i rehabilitanci odwiedzają podopiecznych hospicjum w ich domach, gdzie pozostają pod troskliwą opieką swoich najbliższych. 

Co się dzieje w biurze hospicjum domowego?

W naszym skromnym biurze personel medyczny wymienia się informacjami na temat stanu zdrowia pacjentów, aby każdy zawsze był doskonale poinformowany o sytuacji każdego z nich. Personel biurowy z kolei dwoi się i troi, aby realizować potrzeby pacjentów zgłoszone przez lekarzy i pielęgniarki oraz zdobywa środki na funkcjonowanie hospicjum. Poszukujemy sponsorów, organizujemy akcje charytatywne, akcje informacyjne na temat opieki paliatywnej, wyjazdy i atrakcje dla rodzin naszych podopiecznych.


Czego potrzebujemy?

Do zapewnienia opieki naszym pacjentom, niezbędna jest opieka medyczna, rehabilitacja a także sprzęt medyczny. Dziś brakuje nam koncentratorów tlenu, pomp do podawania leków, ssaków elektrycznych, auta dzięki któremu moglibyśmy dojeżdżać do najdalej oddalonych pacjentów przebywających w domach, by tam czuwać nad ich bezpieczeństwem i towarzyszyć im w ciężkiej chorobie.


Mamy nadzieję, że wesprą Państwo nasze wysiłki i zechcą włączyć się w działania Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Nazwa
Stowarzyszenie Hospicjum dla dzieci Dolnego Śląska
Miasto
Wrocław
Kod pocztowy
50-368
Ulica
Bujwida
Telefon
+48694589004

NIP
8943068116
KRS
0000582875

Strona www
http://www.hospicjum-dolnyslask.pl
Strona fanpage
https://www.facebook.com/hospicjum.dolnyslask
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU