Stowarzyszenie Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

Organizacja
Dołączyła: 26.06.2017 | ID: 1007
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie opiekuje się osobami umierającymi na choroby nowotworowe i stara się zapewnić im godne życie do samego końca. 
Od lipca 2017 r. hospicjum opiekuje się także osobami niesamodzielnymi, szczególnie w podeszłym wieku.

Działalność hospicjum w Pszczynie to także konkretna pomoc dla najbliższych i opiekunów chorych, którzy często heroicznie łączą pracę zawodową z opieką, jednocześnie zmagają się z brakiem odpowiedniej wiedzy, umiejętności i własnymi problemami dnia codziennego.
Hospicjum opiekuje się także chorymi żyjącymi samotnie.

Przynosimy ulgę cierpiącym, pogrążonym w smutku, odczuwającym lęk. Kierujemy się chrześcijańską wrażliwością, ale działamy profesjonalnie − mamy Certyfikat Jakości Hospicyjnej przyznany przez Ogólnopolskie Forum Ruchu Hospicyjnego.

Jako hospicjum domowe, opiekujemy się chorymi w ich domach, niosąc pomoc poprzez systematyczną opiekę stałego zespołu lekarskiego i pielęgniarskiego, pomoc psychologa,  wolontariuszy i duszpasterza. Nasz zespół stale podnosi swoje kwalifikacje.
Hospicjum prowadzi także Wypożyczalnię sprzętu medycznego.
Od dwóch lat budujemy Dom św. O. Pio, w którym będzie prowadzona kompleksowa opieka: dzienna nad osobami starszymi niesamodzielnymi, hospicjum stacjonarne, poradnia paliatywna i noclegownia dla bezdomnych.

Działamy od 1999 roku. Każdego roku obejmujemy opieką 150 chorych i 600 osób z rodzin. Jednorazowo mamy pod opieką nawet 30 chorych, do których przybywamy z pomocą pielęgniarską − minimum dwa razy w tygodniu, lekarską −minimum raz na dwa tygodnie, rehabilitacyjną, psychologiczną i wolontaryjną. Co roku jest to 4500 wizyt domowych. Z naszej Wypożyczalni  wypożyczamy specjalistyczne łóżka (1200 wypożyczeń rocznie), sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.
Profesjonalna i wielostronna opieka, którą gwarantujemy wymaga większych środków niż te, które otrzymujemy z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dlatego w ciągu roku organizujemy ponad 10 akcji charytatywnych na potrzeby chorych oraz na dokończenia budowy Domu O. Pio w Pszczynie.


Nazwa
Hospicjum O. Pio w Pszczynie
Miasto
Pszczyna
Kod pocztowy
43-200
Ulica
Marii Skłodowskiej-Curie 1
Telefon
882734978

NIP
6381523665
REGON
276577429
KRS
0000130935

Strona www
http://www.hospicjumojcapio.pless.pl/index.php
Strona fanpage
https://www.facebook.com/HospicjumPszczyna/
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
Jesteś podopiecznym organizacji Hospicjum O. Pio w Pszczynie?
Zarejestruj się jako podopieczny tej organizacji
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU