21.11.2017

20 listopada na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się konferencja "Dolnośląski rynek pracy bez barier - mit czy rzeczywistość?". Tematem przewodnim inicjatywy, zorganizowanej przez Fundację Eudajmonia była sytuacja osób niepełnosprawnych. 

W sześciu sesjach tematycznych poruszyliśmy kwestie udziału polskich uczelni w przygotowaniu niepełnosprawnych absolwentów do wejścia na rynek pracy i  obaw, jakie mają potncjalni pracodawcy zatrudniając takie osoby.  Podjęliśmy także temat oczekiwań pracowników oraz potencjalnych barier, na jakie moga natrafić przy szukaniu i utrzymaniu zatrudnienia. 

Po dyskusjach i sporządzeniu raportów z wypracowanych wniosków przyszedł czas na zgłaszanie inicjatyw. Pojawiły się pomysły zapraszania na przyszłe konferencje większej reprezentacji pracodawców, stworzenia szkoleń dla niepełnosprawnych z autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a także obsługi komputera przez osoby niewidome i niedowidzące. 

Nasza reprezentantka, Agnieszka Zielińska, podzieliła się swoim doświadczeniem, związanym z poszukiwaniem pracy przez osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także z obawami potencjalnych pracodawców, z którymi się dotąd spotkała. Nie zabrakło anegdot i pozytywnego zakończenia, bowiem niedawno dołączyła do naszego zespołu, by, jako podopieczna Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia, wskazywać nowe rozwiązania innym osobom, które potrzebują naszego wsparcia i pomysłów na pozyskiwanie darczyńców i budowanie relacji z nimi.

Dziękujemy za zaproszenie na panel dyskusyjny i możliwość dołożenia swojej cegiełki do budowania nowej rzeczywistości, którą mamy nadzieję zastać niebawem na rynku pracy. 

Zobacz wszystkie aktualności