Polski Instytut Otwartego Dialogu

Organizacja
Dołączyła: 11.06.2016 | ID: 563
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Fundacja „Polski Instytut Otwartego Dialogu” powstała w 2006 r. W ciągu ostatnich pięciu lat działalności skupiliśmy się na promocji zdrowia psychicznego,  na promowaniu kultury sprzyjającej zdrowieniu oraz budowaniu przekonania, że wyzdrowienie z choroby psychicznej jest możliwe.

 

Aktualnie skupieni jesteśmy na dwóch projektach: „Otwarty Dialog” i „Ekspert przez doświadczenie”.

 

„Otwarty Dialog” – system leczenia skoncentrowany na rodzinie i sieci społecznej pacjenta – został stworzony w Finlandii jako alternatywa dla długotrwałej hospitalizacji. Badania efektywności tego systemu wykazują, że 86% pacjentów wraca do poprzedniej aktywności, a 82% nie doświadcza żadnych utrzymujących się objawów. Takich efektów leczenia nie odnotowano dotychczas w światowej Psychiatrii! Dlatego działania naszej Fundacji zmierzają do upowszechnienia „Otwartego Dialogu” w praktyce psychiatrycznej w Polsce.

 

Program edukacyjno-rozwojowy „Ekspert przez doświadczenie” jest skierowany do osób z doświadczeniem zaburzeń psychicznych, które poprzez osobiste zaangażowanie rozwiną kompetencje zawodowe przygotowując się do roli partnerów w pracy zespołów terapeutycznych, zespołów edukacyjnych i innych podmiotów opieki psychiatrycznej. Program ten ma na celu reintegrację jego uczestników ze środowiskiem, odbudowę relacji społecznych i zwiększenie szans na rynku pracy.

 

Zmiany w psychiatrii postępują wolno, a osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego potrzebują konkretnych działań już DZISIAJ! Razem możemy dać im nadzieję na wyzdrowienie!

 

Z góry dziękuję za Państwa współudział w budowaniu lepszej przyszłości!

Regina Bisikiewicz

prezes

Nazwa
PIOD
Miasto
Ligota Piękna
Kod pocztowy
55-114
Ulica
Jaśminowa

NIP
8971712428
REGON
020242176
KRS
0000251022

Strona www
http://otwartydialog.pl
Strona fanpage
https://pl-pl.facebook.com/fundacjaPIOD/
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU