Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Organizacja
Dołączyła: 09.05.2016 | ID: 343
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od ponad 14 lat zmienia świat osób z niepełnosprawnością, wspiera je w dążeniu do niezależności i spełnianiu marzeń.

Każdego roku ponad 200 osób niepełnosprawnych znajduje tu pomoc. Rehabilitujemy, prowadzimy terapię. Organizujemy zajęcia sportowe. Uczymy żyć inaczej. Uczymy osoby z niepełnosprawnością jak być niezależnym. Nauka samodzielności w domu, fizjoterapia i terapia przez sztukę pokazują, że to możliwe!

"Dla mnie - mamy niepełnosprawnego dziecka, największą podporą nie okazała się rodzina czy znajomi tylko Fundacja PODAJ DALEJ. Spotkałam się tu z dużym zrozumieniem. Otrzymałam fachową pomoc. Teraz wiem co jest najlepsze dla Dawida i dla mnie."
Beata Maksymowicz, mama Dawida

Prowadzimy unikalny w Polsce projekt mieszkań treningowych. Ludzie do tej pory zależni od innych, wprowadzają się do mieszkań na kilka miesięcy, uczą się żyć na nowo i znajdują pracę. Tu udowadniamy, że niepełnosprawność nie jest barierą w realizacji marzeń i szczęśliwym życiu!

"Dzięki Fundacji PODAJ DALEJ uwierzyłem, że nie jestem tylko facetem na wózku... Lekko nie jest, ale teraz wiem, że dam radę. Żeby syn był ze mnie dumny!"
Eryk Gospodarczyk w mieszkaniach treningowych nauczył się żyć od nowa

Jako pierwsi w Polsce porywamy dziesiątki niepełnosprawnych w przestworza. Uczą się latać na szybowcu i paralotni – wózek zostawiają na ziemi.

„W powietrzu mogę być samodzielna i wolna. Dla sprawnej osoby to jest niesamowite uczucie, a co dopiero dla osoby z niepełnosprawnością, dla której pokonanie krawężnika jest przeszkodą. Tam wysoko w niebie nie ma ograniczeń.”
Julita Kuczkowska, która na co dzień jest zależna od innych

Przygotowaliśmy ponad 100 wolontariuszy do pracy z niepełnosprawnymi i terminalnie chorymi. Wśród naszych wolontariuszy są również osoby z niepełnoprawnością.

Dbamy o to, aby niepełnosprawni byli widziani i rozumiani. Uczymy, jak unikać wypadków. Ponad 8 000 dzieci z całej Polski wzięło udział w naszych warsztatach.

Fundacja powstała zgodnie z ideami doktora Piotra Janaszka, społecznika i lekarza, który od lat 70-tych wprowadzał nowatorskie rozwiązania w rehabilitacji. Zginął tragicznie w 1998 r. zostawiając wiele niezrealizowanych planów. Teraz je wypełniamy...

Wszelkie oferowane wsparcie, udział w zajęciach i świadczona pomoc są bezpłatne.

Działalność Fundacji jest możliwa dzięki wsparciu wielu ludzi, zaprzyjaźnionych firm, instytucji i organizacji. Za wszelką pomoc gorąco dziękujemy!

Pomagać nam można cały rok!
Rachunek Fundacji w banku ING: 78 1050 1735 1000 0024 2547 0123

Nazwa
Fundacja PODAJ DALEJ
Miasto
Konin
Kod pocztowy
62-510
Ulica
Ul. Południowa 2A
Telefon
632112219

NIP
665-26-79-972
REGON
311611013
KRS
0000197058

Strona www
http://podajdalej.org.pl/
Strona fanpage
https://www.facebook.com/FundacjaPodajDalej
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU