Stowarzyszenie POLARIS-OPP

Organizacja
Dołączyła: 05.12.2017 | ID: 1130
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Jesteśmy instytucją pozarządową o statusie organizacji pożytku publicznego (OPP) działającą od 1994 roku w zakresie wybranych elementów pomocy społecznej i nauki. Naszym głównym celem statutowym jest przede wszystkim aktywizacja społeczeństwa (ze szczególnym uwzględnieniem obszarów defaworyzowanych) poprzez popularyzację astronomii oraz pokrewnych nauk ścisłych.

 
Od 20 lat naszym nadrzędnym celem jest człowiek oraz jego pasja. Wywodząc się z zamiłowania do astronomii wdrażamy coraz to nowsze projekty, programy i działania mające na celu zwiększenie wiedzy i świadomości na temat otaczającego nas Wszechświata. Realizując nasze idee często stosujemy innowacyjne "narzędzia" oraz metody, co odróżnia nas od innych organizacji tego typu w kraju.


Zaczynając od społeczności lokalnych i skupiając się na ich codziennych, przyziemnych problemach, często wychodzimy ponad to co widać animując środowisko, w którym żyją. Zachęcamy, aby mieć własne marzenia i realizować je, często wykraczając poza szarą rzeczywistość i standardowe metody funkcjonowania.


Motywujemy, aby wspólnie sięgnąć gwiazd...


Na kanwie tego przesłania budujemy również inne aspekty naszej działalności. Jako pierwsi w Polsce wdrożyliśmy skutecznie założenia programu ochrony ciemnego nieba, ustanowiliśmy Ogólnopolską Akcję "1% na astronomię", testujemy model nietypowej oferty rekreacyjno-szkoleniowej w ramach "astroturystyki" czy też wprowadzamy na rynek nowy wachlarz usług niekomercyjnych o nazwie ASTROEVENTS czy Pikniki z Astronomią.


Jesteśmy również, a może przede wszystkim organizacją pasjonatów skupiającą ludzi o podobnych zainteresowaniach związanych z niebem. Potrafimy cieszyć się tym, co dla innych często jest niedostrzegalne. Łączymy przyjemne z pożytecznym czerpiąc satysfakcję z obserwacji astronomicznych i przekazując tą pasję dalej.


Nazwa
POLARIS
Miasto
Jeleśnia
Kod pocztowy
34-340
Ulica
Sopotnia Wielka 174
Telefon
338634693

NIP
553-22-26-730
REGON
072748515
KRS
0000076686

Strona www
http://www.polaris.org.pl/
Strona fanpage
https://www.facebook.com/ciemneniebo/?hc_ref=ARRMrRUvc1r1dI8gdKPlT9ob803EmdZPAjIV9KN2XQXJ0nC4VO-8hfEBNdeglkNJoDA&fref=nf
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU