stowarzyszenie Pomysł na Życie

Organizacja
Dołączyła: 10.11.2015 | ID: 83
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Stowarzyszenie powstało i działa od 10.V.2011 r. na rzecz osób 50plus, wykorzystując potencjał swoich członków i możliwości jakie daje istniejące w kraju wsparcie dla organizacji pozarządowych.

Jest skierowane zarówno na osoby aktywne, które chcą szkolić się, rozwijać i nabywać nowe kompetencje, potrzebne w rozwijającej się działalności stowarzyszenia , ale także na te, które potrzebują pomocy, towarzystwa i chcą jedynie korzystać z proponowanej oferty. Wszystkim członkom chodzi o zabezpieczenie i wsparcie wzajemne w późniejszych latach. Generalnie: nie chcemy tylko korzystać z gotowych ofert, proponowanych osobom 50+, ale chcemy sami kreować własną rzeczywistość , znajdując w tym zajęcie , przyjemność a często możliwość realizacji hobby.

Od początku oferujemy swoim członkom i osobom 50+ spoza stowarzyszenia, stały, nieodpłatny, oparty na wolontariacie, blok zajęć tygodniowych : język angielski dla początkujących i średnio zaawansowanych, gimnastykę ogólną i rehabilitacyjną, zajęcia taneczne, nordic walking, tai chi, zajęcia rekreacyjno-integracyjne, teatralne dla dzieci i dorosłych, porady psychologiczne, spotkania informacyjno-integracyjne oraz spotkania i zabawy okolicznościowe. Oprócz ww stałych propozycji staramy się organizować inne ciekawe przedsięwzięcia w ofercie nieodpłatnej lub po minimalnych kosztach takie jak basen i joga. Zorganizowaliśmy np: warsztaty fotograficzne, kursy komputerowe i warsztaty z rozwoju osobistego.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywizacji Zawodowej "Złote Rączki" dostaliśmy w maju 2012 r. dofinansowanie do projektu "Aktywność dla naszego dobra" z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Przeprowadziliśmy w okresie od sierpnia do grudnia 2012 r. dla 42 osób 50+ z Wrocławia warsztaty nt zdrowego starzenia się, obejmujące wykład z lekarzem, zajęcia aktywizacyjne, warsztaty z dietetykiem i zajęcia z jogi. 4 marca 2014 r uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Nazwa
Pomysł na Życie
Miasto
Wrocław
Kod pocztowy
54-206
Ulica
Legnicka 65
Telefon
692479524

NIP
8943024047
REGON
021522512
KRS
0000385766

Strona www
http://pomyslnazycie.com.pl
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU