Stowarzyszenie Postaw Na Zdrowie

Organizacja
Dołączyła: 29.08.2019 | ID: 5777
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

W tym roku, na prośbę wspaniałej rodziny zastępczej wspieramy rehabilitacje ich podopiecznych:

https://www.facebook.com/groups/2517241988391070/about

Cały dochód z tegorocznej akcji przekazujemy na rehabilitacje dzieci z rodziny zastępczej Basi i Pawła.

Więcej:

Wiktorek urodził się w styczniu 2019 roku jako wcześniak walczący o życie. Lista schorzeń, z którymi przyszedł na świat jest tak długa, że nie sposób jej tu zmieścić. Były to m.in. zaburzenie genetyczne, drożny przewód tętniczy, niewydolność oddechowa, wady kończyn oraz stawów, obustronne stopy końsko-szpotawe, hipotrofia, posocznica, retinopatia wcześniaków, dysplazja oskrzelowo-płucna, martwicze zapalenie jelit, małopłytkowość, naczyniaki jamiste i wiele innych schorzeń. Biologiczni rodzice Wiktorka nie udźwignęli tego ciężaru.
Pierwsze 4 miesiące Wiktorek spędził w szpitalu, a kolejnych 8 w hospicjum. Przeszedł kilka zabiegów, w tym: kolostomię w wyniku niedrożności jelit i perforacji okrężnicy, laserokoagulację ze względu na retinopatię i operację stópek.
Po roku nasze losy połączyły się z losami Wiktorka i od tamtego momentu pokochaliśmy go całym sercem i postanowiliśmy zrobić wszystko, aby pomóc mu wygrać nierówną walkę z chorobami.
Obecnie Wiktorek ma już 2 lata i jest po operacji stóp w Wiedniu, na tym jednak nie koniec, gdyż niezbędna jest kontynuacja leczenia za granicą. Na co dzień nasz synek zaopatrzony jest w buty Mitchella, które gwarantują bardzo dobre utrzymanie stopy wewnątrz buta, co przekłada się na lepsze efekty leczenia deformacji. Rzeczywistość Wiktora nie obejdzie się także bez częstych wizyt u wielu specjalistów oraz regularnej rehabilitacji metodami NDT Bobath i Vojty.
Każdego dnia walczymy z ograniczeniami ruchowymi, które czynią z Wiktorka dziecko leżące. Naszymi przeciwnikami są również zaburzenia odżywiania i choroby układu pokarmowego, jak i niedrożność jelit, na którą synek miał już 4 operacje (nadal nie działają właściwie).
Wiktorek dołączył do rodziny, w której już były dzieci wymagające specjalistycznej pomocy, którą rodzice zapewniali we własnym zakresie, jednak ilość schorzeń jakie zaczęły się ujawniać spowodowała, że prosimy również o wsparcie dla rodzeństwa Wiktorka: Judyty, Jasia i Szczepana.
Szczepan jest pod stałą opieką neurologa( całościowe zaburzenia rozwoju), lekarza rehabilitacji, endokrynologa (podejrzenie niedoczynności tarczycy),psychologa, terapeuty zajęciowego, terapeuty integracji sensorycznej, neurologopedy( zaburzenia mowy), genetyka( podejrzenie wady genetycznej), okulisty( wrodzona wada wzroku). Szczepan otrzymał też diagnozę autyzmu. Po wielkich trudach od marca 2021 wrócił do rehabilitacji ruchowej u nas do domu, wyjazdu na turnusy neurologopedyczne oraz terapię widzenia.
W wieku dwóch lat wiedzieliśmy, że Jaś widzi coraz słabiej, ma zeza oraz astygmatyzm. W lutym 2021 roku kolejna wizyta u okulisty potwierdziła jeszcze głębsze niedowidzenie. Okulista1 powiedziała, że Jaś widzi tylko 20 procent na jedno oko, a na drugie 60%. W tym momencie już tylko 15 %.
Judytka tak samo, jak Jaś i Szczepan urodziła się z wrodzoną wadą wzroku, która mimo stosowania okularów i ćwiczeń rehabilitacyjnych oka nie daje efektów.
W naszej rodzinie pojawił się jeszcze mini Wiktorek z wielowadziem.

Rehabilitacja dzieci z rodziny zastępczej Akcja trwa: cały czas

Nazwa
Stowarzyszenie Postaw Na Zdrowie
Miasto
Jeżowe
Kod pocztowy
37-430
Ulica
Jeżowe 510
Telefon
508103197

NIP
6020137975
REGON
382311994
KRS
0000766330

Strona fanpage
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Postaw-Na-Zdrowie-386808715384562/?view_public_for=386808715384562
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU