05.07.2017

Wraz z nadejściem cieplejszych dni wielu z nas zamienia cztery kółka na rower. Dziś jest on nie tylko popularnym narzędziem do rekreacyjnych wycieczek, ale także codziennym środkiem transportu. Obowiązkowe ubezpieczenie OC w Polsce posiada każdy kierowca, jednak w przypadku rowerzystów nie jest ono obligatoryjne, choć często słychać głosy, że cykliści, jako pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego, także powinni być objęci tym obowiązkiem. Według statystyk policji, tylko w 2016 roku, użytkownicy rowerów brali udział w 4 737 wypadkach na terenie kraju, choć do większości z nich przyczynili się kierujący pojazdami osobowymi.  Czy w świetle takich informacji warto zainwestować w ubezpieczenie? Przezorność tego rodzaju nie kosztuje wiele, a może znacznie wpłynąć na nasz komfort.  

Najpopularniejszą opcją, którą mają do wyboru cykliści jest pakiet OC+NNW. 

OC to skrót od odpowiedzialności cywilnej i, podobnie jak w przypadku kierowców, oznacza, że, jeśli wyrządzimy komuś szkodę, to sfinansowaniem jej skutków zajmie się towarzystwo ubezpieczeniowe. Jaką szkodę może wyrządzić rowerzysta?  W ruchu ulicznym nietrudno o sytuację, gdy zarysujemy komuś karoserię, oberwiemy lusterko lub potrącimy pieszego. 

Jeśli nie posiadamy ubezpieczenia OC, koszty leczenia lub naprawy uszkodzonego mienia musimy pokryć z własnej kieszeni. NNW natomiast obejmuje koszty, które pojawią się w następstwie nieszczęśliwego wypadku, któremu ulegnie kierujący. 

Wybierając taki pakiet w Idea Fair Play, nie tylko zyskasz na czasie, ale zrobisz coś dobrego. Większość zysku ze wszystkich zamówień przekazujemy wskazanej przez ciebie organizacji lub podopiecznemu.  
  
Warto pamiętać, że bezpieczna jazda to nie tylko bezbłędna znajomość przepisów i zakup kasku, ale także dobrego ubezpieczenia. Choć poruszanie się na dwóch kółkach zazwyczaj przynosi pozytywne efekty, warto zainwestować kilka złotych miesięcznie i uchronić się od nieprzyjemnych skutków uczestnictwa w ruchu drogowym, zwłaszcza, że nie chroni nas karoseria samochodu. 

KUP UBEZPIECZENIE ROWERZYSTY

Zobacz wszystkie aktualności