Grupa Animacji Społecznej "Rezerwat"

Organizacja
Dołączyła: 27.06.2016 | ID: 714
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
OrganizacjaJesteśmy grupą młodych ludzi, dla których los dzieciaków spędzających swój czas na ulicy nie jest obojętny. Jesteśmy streetworkerami - animatorami walczącymi z uliczną nudą i proponującymi naszym podopiecznym inne, często oryginalne i nowatorskie formy spędzania wolnego czasu. Zaprzyjaźniamy się z tymi dzieciakami, które z różnych względów są defaworyzowane przez innych dorosłych obecnych w ich życiu – przez nauczycieli, pedagogów, wychowawców, sąsiadów, służby porządkowe.

Jesteśmy pedagogami ulicy czyli osobami, które postanowiły wyjść na ulicę w poszukiwaniu częstokroć zagubionych dzieciaków.

Pracujemy z kilkuosobowymi grupami dzieciaków z najbardziej zaniedbanych okolic Poznania, proponując im kilka razy w tygodniu - przez okres  2/3 lat - rozmaite zajęcia (np. rekreacyjne, sportowe, artystyczne), budując z nimi relację opartą na wzajemnej sympatii i szacunku. Staramy się konfrontować z zupełnie nowymi dla nich doświadczeniami. Poprzez nasze działania odkrywamy ich pasje i talenty, staramy się podnosić samoocenę a także zapewniać wsparcie emocjonalne.

 

Celem Stowarzyszenia jest prowadzenie szeroko rozumianej pedagogiki ulicy w mieście Poznaniu z korzyścią dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym, pozostawionych samym sobie, w sposób sprzyjający poprawie ich stanu zdrowia, wyżywienia, obrazu samego siebie i wizerunku społecznego. Stowarzyszenie prowadzi działalność w celu propagowania idei „pracy ulicznej”, pedagogiki środowiskowej oraz rozpowszechnienia środowiskowych form pracy z dziećmi i rodzinami zagrożonymi marginalizacją.


Nazwa
Rezerwat
Miasto
Poznań
Kod pocztowy
61-753
Ulica
Piaskowa 6/13
Telefon
512694406

NIP
9721189096
REGON
300947440
KRS
0000314115

Strona www
http://www.rezerwat.org.pl
Strona fanpage
http://facebook.com/rezerwat.poznan
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU