Fundacja Uniwersytet Dzieci

Organizacja
Dołączyła: 10.06.2016 | ID: 558
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Z czego zrobione są gwiazdy?
Dlaczego dinozaury wyginęły?
Czy ślimaki rodzą się z muszlą?

Punktem wyjścia naszej działalności są dziecięce pytania o to, jak działa świat.
Fundacja Uniwersytet Dzieci rozwija twórczy i intelektualny potencjał dzieci, by całkowicie korzystając ze swych talentów, możliwości i wiedzy zrozumiały świat w którym działają i potrafiły w nim funkcjonować.


Uniwersytet Dzieci. 

Działamy od 2007 roku i jesteśmy najstarszym uniwersytetem dziecięcym w Polsce. Już ponad 25 tysięcy studentów w wieku 6-16 lat uczestniczyło w zajęciach Uniwersytetu Dzieci - www.uniwersytetdzieci.pl. 
Zapraszamy ludzi nauki, przedsiębiorców, artystów i innych specjalistów do przekazywania swej wiedzy i pasji dzieciom. W badawczy i aktywny sposób nasi mali studenci poznają naukę i otaczający ich świat. Nad naszą działalnością patronat objęło kilkanaście uczelni, m.in.: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Politechnika Warszawska, Wyższa Szkoła Europejska, Akademia Pedagogiki Specjalnej.

Organizujemy edukacyjne wydarzenia otwarte, konferencje, pokazy, warsztaty i spotkania, na których rozbudzamy w najmłodszych pasję do wiedzy i angażujemy je w doświadczalne poznawanie nauki. 

Co roku wspiera nas ponad 500 zaangażowanych, wspaniałych wolontariuszy.


Scenariusze Lekcji. 

Bo każde dziecko uczy się chętnie, gdy lekcje są ciekawe.
Na podstawie realizowanych warsztatów tworzymy nowoczesne narzędzie - multimedialne scenariusze lekcji czyli rzetelne i sprawdzone pomysły na innowacyjne lekcje. Udostępniamy je nauczycielom w internecie na www.scenariuszelekcji.edu.pl . Za darmo. 
Dzięki scenariuszom, napisanym przez naukowców i popularyzatorów nauki, każda szkolna klasa może stać się ekscytującym miejscem wiedzy, a nauczyciel mentorem swoich uczniów.
Wiemy, że to działa - słyszeliśmy reakcje dzieci po zajęciach na własne uszy: "To najlepsza lekcja w moim życiu!"


Dzieląc się wypracowaną przez nas metodą pytań i doświadczeń, realizujemy programy kształcenia dla tysięcy nauczycieli, których celem jest podniesienie kwalifikacji, rozwój umiejętności praktycznych oraz możliwość wymiany doświadczeń między naukowcami i nauczycielami.


Fundacja Uniwersytet Dzieci to organizacja z misją. Działamy, by pozytywnie zmieniać edukację.Fundacja Uniwersytet Dzieci
ul. Mydlarska 4, 30-703 Kraków
37 1240 4533 1111 0010 3573 4438


Nazwa
Fundacja Uniwersytet Dzieci
Miasto
Kraków
Kod pocztowy
30-703
Ulica
Mydlarska 4
Telefon
​535332182

NIP
6792941163
REGON
120472387
KRS
0000279712

Strona www
http://fundacja.uniwersytetdzieci.pl/
Strona fanpage
https://www.facebook.com/UniwersytetDzieci/
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU