Fundacja Uniwersytet Dzieci

Organizacja
Dołączyła: 10.06.2016 | ID: 558
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Dlaczego samolot lata?
Ile lat ma najstarszy grzyb na świecie?
Jak długo będzie świecić Słońce?

Punktem wyjścia naszej działalności są dziecięce pytania o to, jak działa świat.

Fundacja Uniwersytet Dzieci rozwija twórczy i intelektualny potencjał dzieci, by całkowicie korzystając ze swych talentów, możliwości i wiedzy zrozumiały świat w którym działają i potrafiły w nim funkcjonować.

Uniwersytet Dzieci

Uniwersytet Dzieci to pierwszy i największy uniwersytet dziecięcy w Polsce. Już od 2007 roku organizujemy wykłady oraz warsztaty, które pomagają dzieciom rozumieć i odkrywać świat.

W zajęciach prowadzonych przez naukowców i specjalistów z różnych dziedzin wzięło udział ponad 24000 małych studentów, którzy w badawczy i odkrywczy sposób poznawali naukę.

Organizujemy konferencje, warsztaty i wydarzenia edukacyjne na terenie uczelni wyższych, w miejscach kultury, muzeach i firmach. Uniwersytet Dzieci łączy naukę i zabawę zmieniając tym samym oblicze edukacji. Daje dzieciom możliwość samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Patronat nad naszą działalnością objęło kilkanaście uczelni, m.in.: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Politechnika Warszawska, Wyższa Szkoła Europejska, Akademia Pedagogiki Specjalnej.

Każdego roku wspiera nas również ponad 500 zaangażowanych wolontariuszy, którzy pomagają rozbudzać dziecięcą ciekawość.

Scenariusze Lekcji

Dzięki wieloletniej współpracy z naukowcami i specjalistami tworzymy Scenariusze Lekcji - nowoczesne, multimedialne narzędzie służące do prowadzenia zajęć w sposób ciekawy i innowacyjny. Udostępniamy je bezpłatnie nauczycielom na stronie internetowej: www.scenariuszelekcji.edu.pl.

Dzięki sprawdzonym pomysłom na lekcje jakimi są nasze scenariusze, szkolne sale mogą zamienić się w fascynujące miejsca zdobywania wiedzy. Scenariusze Lekcji cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony nauczycieli jak i uczniów, a najlepszą ich recenzją są reakcje dzieci po odbytych zajęciach: „To najwspanialsza lekcja w moim życiu!”

Prowadzimy program kształcenia nauczycieli, dzieląc się wypracowaną przez nas metodą pytań i doświadczeń.

Fundacja Uniwersytet Dzieci to organizacja z misją. Działamy, by pozytywnie zmieniać edukację.Fundacja Uniwersytet Dzieci
ul. Mydlarska 4, 30-703 Kraków
37 1240 4533 1111 0010 3573 4438


Nazwa
Fundacja Uniwersytet Dzieci
Miasto
Kraków
Kod pocztowy
30-703
Ulica
Mydlarska 4
Telefon
​535332182

NIP
6792941163
REGON
120472387
KRS
0000279712

Strona www
http://fundacja.uniwersytetdzieci.pl/
Strona fanpage
https://www.facebook.com/UniwersytetDzieci/
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU